درباره‌ی من

همه‌چیز از یه بعد از ظهر گرم تابستونی شروع شد. از بابام پرسیدم «من دانشگاه چی بخونم؟». گفت :فکر می‌کنی آینده رو بدون چی نمی‌شه تصور کرد؟ بله! کامپیوتر! کامپیوترها قراره آینده رو تسخیر کنن!». اینجوری شد که من، مسعود شکرنژاد، زدم و آی‌تی خوندم (خدارو شکر کامپیوتر قبول نشدم) و اخیراً تونستم از دانشگاه صنعتی امیرکبیر دکتری بگیرم. اطلاعات دقیق کارهایی که در این حوزه انجام دادم و تجاربی که دارم رو توی لینکدین گذاشتم. این‌جا می‌تونید ببینیدش. سعی می‌کنم به‌روز نگه‌اش دارم که همیشه قابل استناد باشه. 
در کنار این فعالیت‌های تخصصی، به فیلم و سریال، کتاب، و ویدیوگیم هم شدیداً علاقه‌مندم که توی برگه‌های مربوطه (توی هدر سایت معلومه) مطالبی رو که در این حوزه‌ها نوشتم می‌تونید ببینید.

تجارب من

۲۰۲۲ - تاکنون

محقق postdoc

دانشگاه اولو، فنلاند | ارتباطات معنی‌آگاه در شبکه‌های نسل پنجم و ششم تلفن همراه

۲۰۲۱ - ۲۰۲۲

محقق postdoc

دانشگاه آلتو، فنلاند | تخصیص منابع در شبکه‌های حساس به تأخیر و قابل پیش‌بینی نسل پنجم و ششم تلفن همراه

۲۰۱۳ - ۲۰۱۹

دکتری

دانشگاه پلی‌تکنیک تهران | طراحی یک مدل ارتباطی در شبکه‌های بی‌سیم متراکم با هدف افزایش گسترش‌پذیری و کاهش مصرف انرژی مناسب برای استفاده در IoT

۲۰۱۱ - ۲۰۱۳

فوق‌لیسانس

دانشگاه پلی‌تکنیک تهران | طراحی یک شبکه‌ی هوشمند برق با هدف افزایش قابلیت اطمینان و کاهش تأخیر مناسب برای استفاده در شهرهای هوشمند

۲۰۰۷ - ۲۰۱۱

لیسانس

دانشگاه شهید مدنی | ارائه‌ی یک روش خوشه‌بندی در WSN با هدف کاهش مصرف انرژی مناسب برای استفاده روی حسگرهای غیرقابل شارژ

۲۰۲۰ - تاکنون

فناوری ابر پویا

توسعه‌ی سیستم‌های کنترلی مبتنی بر SDN و NFV جهت سرویس‌دهی انتها به انتهای باکیفیت و امن

۲۰۱۸ - ۲۰۲۰

شرکت ارتباطات زیرساخت (TIC)

طراحی یک شبکه‌ی کنترلی مبتنی بر فناوری‌های SDN و NFV برای سرویس‌دهی E2E روی شبکه‌های کشوری دیتا و انتقال

۲۰۱۶ - ۲۰۱۸

سازمان تنظیم مقررات (CRA)

طراحی و پیاده‌سازی FMS و Clearing House با استفاده از Machine Learning و Data Mining با همکاری Neural Technologies در مقیاس تمام اپراتورهای مخابراتی کشور (ایرانسل، همراه اول، رایتل، TCI و TIC)

۲۰۱۴ - ۲۰۱۶

شرکت مخابرات ایران (TCI)

طراحی و پیاده‌سازی OSS (ماژول‌های NMS ،IMS و TTMS) مبتنی بر استانداردهای TM Forum با همکاری Korea Telecom

تماس با من

برای تماس سریع با من می‌تویند از لینک‌هایی استفاده کنید که زیر لوگوی اصلی سایت در برگه‌ی خانه قرار داده شدن و شما رو به اکانت من در شبکه‌های اجتماعی مختلف یا پیام‌رسان‌ها می‌رسونن. همچنین اگر به هر دلیلی نیاز داشتید به من ایمیل بزنید، از آدرس‌های m.shokrnezhad [at] gmail [dot] com یا masoud.shokrnezhad [at] oulu [dot] fi  استفاده کنید.